PLANETE+ W MARCU PREZENTUJE BOGATĄ TEMATYKĘ PROGRAMOWĄ

Planete+ to kanał dokumentalny, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Prezentuje odważne tematy,  intrygujące zagadnienia oraz ludzi, dla których ryzyko to stały element życia. Ciekawa oferta programowa sprawia, że kanał Planete+ w styczniu wzrósł o 28% SHR w grupie komercyjnej z miast!

W marcu widzowie kanału Planete+ będę mieli możliwość zobaczyć produkcję „Zaginiona cywilizacja Amazonii” – autorzy serii przedstawiają sensacyjne wyniki badań archeologicznych, prowadzonych na terenie amazońskiej dżungli. Następnie serię „Na dachach wielkich miast” – w której widzowie zobaczą jak wiele jest możliwości zaaranżowania przestrzeni dachowej w wielkich miastach.

ZAGINIONA CYWILIZACJA AMAZONII

Lasy deszczowe Amazonii od wieków są królestwem roślin i zwierząt, zielonym pustkowiem, zamieszkałym przez nieliczne, rozproszone plemiona. Jednak nie zawsze tak było. Zakrojone na szeroką skalę badania dowodzą, że istniała tu wysoko rozwinięta cywilizacja, z okazałymi miastami połączonymi siecią dróg. Używając najnowszych technik naukowcy stopniowo odkrywają ten fascynujący, zapomniany świat.
EMISJA: OD 1 MARCA, PON. GODZ. 22:00

NA DACHACH WIELKICH MIAST

Mieszkańcy miast łakną przestrzeni. Szukają miejsca, w którym znajdą wytchnienie po pracowitym dniu. Poczują powiew powietrza na twarzy. Nacieszą wzrok widokiem. Takim miejscem może być dach. Mieszkańcy Nowego Jorku, Paryża, Buenos Aires, Barcelony, Tokio, Berlina, Londynu, Rzymu, Los Angeles i Bangkoku mają wiele pomysłów na to, jak wykorzystać dach. Ta seria przedstawia najciekawsze z nich.
EMISJA: OD 6 MARCA, SOB. GODZ. 17:00

Ponadto w marcu Planete+ prezentuje sobotnie pasmo „Dzień Kobiet” a w nim:

MATA HARI – NAGI SZPIEG

Uparta kobieta, która nie bała się żyć po swojemu – tak najprościej można opisać Matę Hari, francuską artystkę, która swoim egzotycznym tańcem uwodziła wszystkich mieszkańców europejskich stolic.  Przeciwstawiała się konserwatywnym obyczajom swoich czasów, a jej życie polegało na ciągłym odkrywaniu swojej seksualności, poszukiwaniu sposobów na wyrażanie ekspresji artystycznej oraz walce o prawo do kontrolowania swojego życia. Jednak historia Maty Hari nie miała szczęśliwego zakończenia, w 1917 roku została oskarżona o szpiegowską działalność na rzecz Niemiec. Nowo odkryte dokumenty podają w wątpliwość jej winę i ujawniają zaskakujące prawdy o jej życiu.
EMISJA: 6 MARCA, SOB. GODZ. 22:00

WOJNY COCO CHANEL

Coco musiała stoczyć wiele wojen, aby stać się tym kim była, czyli największą ikoną mody. Toczyła wojnę przeciwko porządkowi społecznemu dyskryminującemu kobiety, a także wojny przeciwko sztywnym konwencjom, mężczyznom oraz bankierom. Życie Coco Chanel to wojna przeciwko całemu światu. Ponadczasowa  projektantka przeżyła tę wojnę i w końcu przeszła do historii. A w zasadzie sama ją napisała.
EMISJA: 13 MARCA, SOB. GODZ. 22:00

FARAH DIBA PALHAVI – OSTATNIA CESARZOWA IRANU

Dokument to podróż przez życie Farah Diby Pahlavi z nią samą w roli głównego narratora wydarzeń. W filmie widzowie zobaczą wiele niepublikowanych dotąd archiwalnych materiałów z lat 60. i 70., a także zdjęcia i filmy z prywatnych albumów cesarzowej. Farah opowiada nie tylko o wyjątkowej historii miłosnej ale także o życiu w Paryżu, działalności charytatywnej oraz pokazuje jak spędza rocznicę śmierci męża w Kairze.
EMISJA: 20 MARCA, SOB. GODZ. 22:00

TRAGICZNY LOS ROSEMARY KENNEDY

Szokujący rozdział smutnej historii rodziny Kennedych. W 1941 roku siostra Johna F. Kennedy’ego, Rosemary, tajemniczo zniknęła z publicznego widoku. W wieku zaledwie 23 lat została poddana zabiegowi lobotomii, który skończył się dla niej częściowym paraliżem, a wszystko to z powodu jej „niesfornego” charakteru. Rosemary nie była w stanie chodzić i mówić, a testy na inteligencję wskazywały na upośledzenie umysłowe. Joseph Kennedy nałożył na rodzinę zasłonę milczenia, i aby uchronić rodzinę przed zniszczeniem reputacji, wysłał chorą córkę do zamkniętego ośrodka. Film po raz pierwszy odkrywa sekret rodziny Kennedy’ch oraz przenosi widzów w młodość słynnego prezydenta USA, ujawniając szalone ambicje rodziców, chcących przekształcić swoją modelową rodzinę w instrument, który doprowadzi do władzy politycznej.
EMISJA: 27 MARCA, SOB. GODZ. 22:00

DANE: NAM I 2021 vs I 2020 SHR% A16-49 C50K+ 06:00:00-25:59:59.