Październikowe dokumenty TVN Style

W październiku, w specjalnym paśmie „Prawdziwe historie” pokażemy oblicza prostytucji, zbadamy zjawisko botoksowego szaleństwa oraz poznamy historie nastolatek, które zaszły w ciążę. Zobaczymy także jak wygląda „Dzieciństwo w Hollywood”.

OBLICZA PROSTYTUCJI: KLUBY NOCNE
Tytuł oryginalny: Les nouveaux visages de la prostitution
Premiera: 5 października, piątek, godz. 20.05

Seria dokumentalna “Oblicza prostytucji” bada kulisy najstarszego zawodu świata. Większość ulicznych niewolnic boi się lub wstydzi mówić o swoich doświadczeniach. Dla autorów dokumentu zrobiły wyjątek. W tej części cyklu odwiedzimy belgijskie domy publiczne oraz hiszpański supermarket seksualny, w którym klienci mogą zarówno kupić potrzebne gadżety, jak i skorzystać z usług seksualnych. Będziemy świadkami otwarcia nowego klubu nocnego oraz zajrzymy do francuskich salonów masażu, które oferują wiele propozycji spoza karty. W serii „Oblicza prostytucji” dyskrecja nie obowiązuje!

KOSZMAR NASTOLETNIEJ CIĄŻY
Tytuł oryginalny: Teen Pregnancy Nightmares
Premiera: 12 października, piątek, godz. 20.30

Liczba nastolatek zachodzących w ciążę ciągle rośnie. Przyszłe mamy są kompletnie nieprzygotowane do nowej roli. Nie mają pojęcia, jak o siebie dbać. Często zostają
z tym zupełnie same. Nie mają wsparcia w rodzinie, a nastoletni ojcowie zazwyczaj uciekają od odpowiedzialności. Dokument „Koszmar nastoletniej ciąży” przedstawia trudne historie nastolatek, które nie potrafiły odnaleźć się w nowej sytuacji.

DZIECIŃSTWO W HOLLYWOOD
Tytuł oryginalny: Hollywood Complex
Premiera: 19 października, piątek, godz. 20.25

Co roku tysiące amerykańskich dzieci przyjeżdża do Hollywood z nadzieją na rozpoczęcie wymarzonej kariery filmowej. Liczą, że los się do nich uśmiechnie podczas castingów do coraz to nowych seriali telewizyjnych. Wiele przyszłych gwiazd zatrzymuje się wtedy w Oakwood – ośrodku rekreacyjnym, który od 20 lat gości dzieci szukające szczęścia w show - biznesie. „Dzieciństwo w Hollywood” to filmowa opowieść o maluchach z Oakwood, które wraz ze swoimi rodzinami pokonują kolejne przeszkody na drodze do wymarzonej sławy.

BOTOKSOWE SZALEŃSTWO
Tytuł oryginalny: Chirurgie esthétique: techniques et nouvelles tendances de l’hyperbeauté
Premiera: 26 października, piątek, godz. 20.20

Jeszcze nie tak dawno temu operacja plastyczna była luksusem zarezerwowanym dla najbogatszych. Zabieg wiązał się z długotrwałym pobytem w szpitalu i nieraz zagrażał zdrowiu pacjenta. Obecnie, dzięki gwałtownemu rozwojowi medycyny estetycznej, każdy może poprawić swoją urodę. Szacuje się, że rocznie na świecie wykonywanych jest około 10 milionów zabiegów z użyciem botoksu. Poddają się im nawet kobiety poniżej 20. roku życia. Zabiegi są coraz tańsze i łatwiej dostępne. Zastrzyk z botoksu można zrobić sobie nawet na ulicy. Czy „Botoksowe szaleństwo” ogarnie cały świat i stanie się normą?