Od jesieni TVN 7 stawia na kontrowersyjne i głośne filmy dokumentalne.

Zagłębić się w tematy trudne i rzadko poruszane, zmusić do myślenia, zmienić rzeczywistość, wsłuchać się w siebie, zrozumieć albo potępić, przemówić! Dokument to obraz, który nie pozostawia po sobie ciszy. Zmusza do dyskusji, refleksji, a często też do zmiany. Dlatego TVN 7 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów serwując im na swojej antenie najlepsze gatunkowo i nagradzane na świecie filmy dokumentalne.

- „To alternatywa dla tych, którzy szukają innego spojrzenia na świat, powodu do refleksji, śmiechu, oburzenia i zdziwienia. Cały wachlarz emocji zapewniony. W ramach pasma „Dokument w Siódemce” pokażemy fantastyczne pozycje, które odbiły się echem na całym świecie. Gwarantuję, że wśród sześciu tytułów każdy znajdzie coś dla siebie.”  - zapewnia Małgorzata Jopek.

TVN7 proponuje alternatywę dla kanałów „Wielkiej Czwórki”. Emitowane dokumenty staną się platformą do rozmowy i konkretnym punktem, wyróżnikiem na mapie programowej polskich mediów.

Pasmo „Dokument w Siódemce” wystartuje 1 października, i będzie emitowane w każdą środę o godzinie 22.00.
Kumare” – niezwykle szczere i wnikliwe spojrzenie na temat relacji człowieka i wiary.
Zbrodnie i kłamstwa Doris Payne” - zabierze widzów na przejażdżkę po meandrach umysłu międzynarodowej przestępczyni.
Yes-Meni naprawiają świat” – poruszy najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.
David chce odlecieć” – opowie o rozczarowaniu mistrzem i głodzie wiary, którą wykorzystują parareligijne organizacje.
Zniesławienie” balansuje wzdłuż granicy między anty-syjonizmem, odrzucając wyobrażenie państwa żydowskiego i antysemityzmu, odrzucającego Żydów.
Obóz Jezusa” rejestruje najbardziej emocjonujące momenty działania charyzmatycznej pastorki, która doprowadza małoletnich do duchowej ekstazy.
Super Size Me” to rodzaj eksperymentu, w którym autor postanawia przez miesiąc żywić się wyłącznie w restauracjach McDonald’s.