NOWY PROGRAM NA ANTENIE PLANETE+: POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE!

Planete+ to kanał, który prezentuje  bogactwo i różnorodność tematów, od sportów ekstremalnych i szokujących biografii, przez zagadki historii i zjawiska popkulturowe, aż po zachwycającą przyrodę i niezwykłe podróże. Dlatego już z końcem sierpnia, zaprezentuje nową autorską produkcję, a w niej – najciekawsze zamki, dwory i pałace!

POLSKA Z GÓRY. ZAMKI, DWORKI, PAŁACE

Autorzy serii szybują nad Polską, by pokazać zamki obronne królów i książąt, pałace magnackich rodów, szlacheckie dwory i dworki. Odwiedzają Niedzicę, Czorsztyn, Chęciny, Ujazd, Siewierz, Czersk, Rabsztyn i kilkadziesiąt innych miejsc. Pięknym zdjęciom towarzyszy wciągająca opowieść o życiu dawnych właścicieli prezentowanych obiektów. Kamera zagląda też do wnętrz, wychwytując najciekawsze detale.
PREMIERA: 24 SIERPNIA, GODZ. 18:30

W sierpniowej ramówce nie zabraknie również zagranicznych produkcji m.in. w pasmach: Nauka i Technika, Biografie oraz Serie:

PASMO NAUKA I TECHNIKA: NASZE ZDROWIE W KRYZYSIE

BÓL PLECÓW A MÓZG

Dokument prezentuje najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie terapii bólu kręgosłupa.

Kilkaset milionów ludzi na świecie cierpi z powodu bólu pleców. Wśród jego przyczyn wymienia się m.in. dyskopatię. Współczesna medycyna radzi sobie z jej leczeniem. Są jednak pacjenci, którym standardowe metody terapii nie przynoszą ulgi. Z myślą o nich powstał projekt, który skupia się na badaniu zależności pomiędzy funkcjonowaniem różnych obszarów mózgu i układu nerwowego a odczuwaniem bólu.
PREMIERA: 18 SIERPNIA

PASMO BIOGRAFIE

FRANK SINATRA – ŻYCIE GWIAZDY

Zrealizowana z rozmachem dokumentalna biografia Franka Sinatry, jednej z największych gwiazd Ameryki XX wieku.

Opowieść o oszałamiającej karierze i burzliwym życiu prywatnym Franka Sinatry, niezwykle utalentowanego Amerykanina o włoskich korzeniach. Obdarzony charakterystycznym głosem piosenkarz przez kilka dekad był niekwestionowaną gwiazdą estrady i nadal inspiruje muzyków. Nagrał ponad 40 płyt i zagrał w przeszło 15 filmach. O życiu i pracy z Sinatrą opowiadają jego najbliżsi i współpracownicy.
PREMIERA: 22 SIERPNIA, GODZ. 22:00

PASMO SERIE

WIATR 4

Nortada, halny czy bora? Dalszy ciąg opowieści o różnych rodzajach wiatru.

Arthur de Kersauson przemierza świat wzdłuż i wszerz, tropiąc wiatr. Tym razem jedzie na Półwysep Iberyjski, Sri Lankę, do Chorwacji, Francji, Brazylii, Polski oraz na południe i północ Afryki. Na własnej skórze czuje powiew nortady, monsunu, bory, halnego i harmattana. Obserwuje, w jaki sposób wiatr kształtuje codzienne życie mieszkańców i krajobraz miejsc, które odwiedza.
EMISJA: W KAŻDY PON., GODZ. 17:00

Planete+ to kanał dokumentalny, który pomaga zrozumieć wyjątkowy, skomplikowany i wciąż zmieniający się świat, w którym żyjemy. Stacja swoją ofertą przyciąga atrakcyjne grupy widzów m.in.: z wyższym wykształceniem AFF 245 (A20-54 edu high), zajmujące wysokie stanowiska AFF 228 (A20-54 top management), z miast AFF 214 (A25-59 C50K+) oraz z wysokimi dochodami AFF 179 (A15-59 inc. >3500).

Dane: NAM, H1 2020, AFF vs A16-49, 06:00:00-25:59:59.