NOWE SMAKI FOOD NETWORK

Food Network to wiodący kanał kulinarny w Polsce. Apetyczne formaty programowe przyciągają widzów, dzięki czemu stacja uzyskała w tym roku udział na poziomie 0,3% SHR w jakościowej grupie kobiet z miast i średnio miesięcznie dociera do ponad 5,6 mln widzów! Dzięki takim prowadzącym jak Magda Gessler, Robert Makłowicz, Tomasz Jakubiak, Daria Ładocha czy Tadeusz Müller, widzowie mogą podróżować w poszukiwaniu nowych kulinarnych smaków, czerpać inspiracje i zdobywać wiedzę o gotowaniu. W jesiennej ofercie stacji znajdą się smakowite nowości ale nie zabraknie również formatów uwielbianych przez widzów – po wakacjach zapraszamy na nowe odcinki  programów „Odkrycia Magdy Gessler”, „Makłowicz w drodze” oraz „Patenciary” z Darią Ładochą i jej córeczkami.

W listopadzie, oferta kanału zostanie wzbogacona o dwa nowe programy „Polska na patelni” i „Zamiana szefów kuchni”.

W nowym programie „Polska na patelni” będziemy zaglądać do garnków i spiżarni prawdziwych pasjonatów gotowania z różnych regionów Polski. Odwiedzimy ludzi, którzy pielęgnują swoją tradycję kulinarną i czerpią z tego dużo radości. Poznamy ich rodziny i tajemnice przepisów, z których korzystają od pokoleń. Odwiedzimy panią Janinkę z Podhala, która zdradzi nam swoje sposoby na wędzonego oscypka. Na Kujawach pan Zdzisław z nadwiślańskiej Brzykcy, ujawni recepturę swojej mamy na konfiturę z miodem z pasieki swojego ojca. Z kolei na Górnym Śląsku rozśpiewana matka i córka, Katarzyna i Klaudia, opowiedzą o zwyczajach w familokach i podpowiedzą jak nakarmić głodnego górnika. Ugotują popularny kiedyś na śląskim stole, rosół z młodego gołębia. A to wszystko z typowo śląskim humorem i rzecz jasna gwarą.
Premiera: 8 listopad 2019.

Czy zastanawialiście się jak wygląda praca szefa kuchni eleganckiego, modnego bistro i czym różni się od tej w dużym zajeździe czy jadłodajni? Czy wystarczy umieć gotować, a reszta sama się ułoży? W nowym programie „Zamiana szefów kuchni” rzuciliśmy wyzwanie dwóm szefom kuchni, z dwóch różnych kulinarnych światów i zamieniliśmy ich miejscami na jeden dzień. Sprawdzimy czy poradzą sobie w nowej sytuacji, kto skończy z tacą, a kto na tacy.
Premiera: 10 listopad 2019.

W jesiennej ramówce kanału nie zabraknie również gwiazd stacji – Magdy Gessler i Roberta Makłowicza.

W czwartym już sezonie programu „Makłowicz w drodze”, Robert Makłowicz odwiedzi między innymi Kazachstan, Białoruś i Niemcy. Lekko i z humorem opowie o kulinarnych tradycjach i atrakcjach tych krajów. Pozna lokalnych producentów żywności i odkryje przepisy inspirowane kuchnią regionalną.
Premiera: 22 wrzesień 2019.

Najbardziej znana restauratorka Magda Gessler rusza w Polskę, żeby pokazać widzom oryginalne restauracje oraz utalentowanych szefów kuchni, o których mało kto wie. W drugim sezonie programu „Odkrycia Magdy Gessler”, Magda przedstawi ich fascynujące historie, namówi na szczere rozmowy, a następnie podejrzy ich pracę w kuchni.
Premiera: 29 wrzesień 2019.

Ale to nie koniec ciekawych programów z  Magdą Gessler, prowadząca już po raz czwarty wraca ze swoim autorskim programem „Sexy kuchnia Magdy Gessler”. Ona wie jak uwodzić w kuchni! Magda zdradzi kilka pomysłów na to, jak ze znanych wszystkim potraw stworzyć dania, które rozpalają zmysły. Intrygujące połączenia smaków, niezwykłe kompozycje kolorów i kształtów. Jedno jest pewne! Prowadząca rozgrzeje ekrany telewizorów do czerwoności!
Premiera: 20 październik 2019.

W październiku, na antenie Food Network pojawi się również kolejny sezon programu „Patenciary”, w którym Daria Ładocha wraz ze swoimi uroczymi i energicznymi córeczkami pokaże widzom proste i przydatne sztuczki, których warto używać w kuchni. Dzięki swoim patentom i sprytnym przepisom w 5 minut wyczaruje efektowne dania, które zrobią wrażenie na gościach i domownikach.
Premiera: 27 październik 2019.

Dane: NAM, 01.01-31.05.2019; SHR % W16-49 C50+; COV I-V.2019 A4+.

Dane: NAM, 01.01-31.05.2019; SHR % W16-49 C50+; COV I-V.2019 A4+.