DISCOVERY HISTORIA – NIEZWYKLI LUDZIE I ICH HISTORIE

Niezwykli ludzie i ich historie – tylko w DISCOVERY HISTORIA!

Początek roku w DISCOVERY HISTORIA zapowiada się niezwykle interesująco. Poznamy historię życia Sylvii Raphael, agentki Mossadu, której działania miały wpływ na bieg historii naszego świata. Przybliżona zostanie również sylwetka Gene'a Gutowskiego, który oprócz tego, że zajmował się produkcją kultowych filmów, to jako agent specjalny tropił też wojennych zbrodniarzy.

SYLVIA RAPHAEL - AGENTKA MOSSADU

Niezwykła historia pochodzącej z Południowej Afryki Sylvii Raphael, oficer Mossadu, której działania wielokrotnie zmieniały bieg historii.

Sylvia urodziła się w 1937 roku w Kapsztadzie. Wyemigrowała do Izraela w 1963 i została przyjęta do Mossadu. Po zakończeniu treningu otrzymała najwyższą rangę, dzięki której została kwalifikowana do działania na terenach wrogich krajów. To dzięki Sylvii wytropiono m.in. terrorystów odpowiedzialnych za zamach w Monachium.
START EMISJI: 04.02.2019, godzina 22:00

MÓJ TATA GENE GUTOWSKI

Adam Bardach przybliża postać swojego ojca Gene'a Gutowskiego, jednego z najsłynniejszych producentów filmowych ubiegłego wieku. Światową sławę przyniosły mu kultowe dziś filmy: "Wstręt", "Matnia" czy "Nieustraszeni pogromcy wampirów". Gutowski pochodził z zasymilowanej rodziny żydowskiej mieszkającej we Lwowie. Pierwsze dni okupacji nazistowskiej przeżył dzięki aryjskim dokumentom. Był zmuszony zostawić rodzinę i uciekać do Warszawy, gdzie wstąpił do Armii Krajowej. Po wojnie został agentem specjalnym tropiącym wojennych zbrodniarzy.
START EMISJI: 13.01.2019, godzina 22:00