NC+ GWARANTUJE SPORTOWE EMOCJE

To był jeden z najbardziej emocjonujących weekendów na Platformie nc+ w tym sezonie. W sobotnim finale Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Juventus 4:1. Natomiast w niedziele piłkarskim mistrzem Polski została Legia Warszawa, ale walka o tytuł do samego końca była bardzo emocjonująca. W nocy z czwartku na piątek rozpoczęły się również finały NBA.

LIGA MISTRZÓW UEFA

W sobotnim finale najbardziej prestiżowych rozgrywek europejskich, Real Madryt pokonał Juventus 4:1(CANAL+392 636 AMR). Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1 po bramkach Cristiano Ronaldo oraz Mario Mandzukicia i nic nie zapowiadało pewnego zwycięstwa Królewskich. Jednak druga część spotkania przebiegała pod dyktando piłkarzy z Madrytu. Najpierw w 61. minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Casemiro, a już trzy minuty później swojego drugiego gola strzelił Ronaldo. Wynik spotkania w samej końcówce ustalił rezerwowy Marco Asensio.

Tym samym Juventusowi nie udał się rewanż za porażkę w 1998 roku. Wówczas Królewscy wygrali 1:0.

Dzięki ostatniemu sukcesowi Real Madryt został pierwszą drużyną, która obroniła tytuł Ligi Mistrzów. Królewscy mają na koncie również rekordową liczbę zwycięstw w tych prestiżowych rozgrywkach Starego Kontynentu (12). Juventus sięgnął po puchar Ligi Mistrzów dwukrotnie.

LOTTO EKSTRAKLASA

W ostatniej rundzie rozgrywek drużyny z pierwszej czwórki zmierzyły się w bezpośrednich pojedynkach: Legia – Lechia, oraz Jagiellonia – Lech.  Mistrzem Polski została Legia Warszawa. Poza Legią, na puchar liczyły jeszcze Lechia Gdańsk, Lech Poznań oraz Jagiellonia Białystok. I gdyby białostocczanie zdołali strzelić trzecią bramkę drużynie z Poznania i wygrać ostatecznie 3:2 (do przerwy Jagiellonia przegrywała u siebie 0:2), to właśnie oni cieszyliby się ze zwycięstwa w rozgrywkach. Ostatecznie podopieczni Michała Probierza uplasowali się na drugiej pozycji tuż za nimi Lech Poznań i na czwartej pozycji Lechia Gdańsk.

Za to z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się Ruch Chorzów i Górnik Łęczna.

WYNIKI MECZÓW 37. KOLEJKI W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ:

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2 (CANAL+ Sport2 108 103 AMR)

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0 (CANAL+ 88 051 AMR)

NBA

Coraz bliżej rozstrzygnięcia w finale rozgrywek NBA. Po dwóch meczach Golden State Warriors prowadzi z broniącymi tytułu Cleveland Cavaliers już 2:0.

Oba spotkania były jednak wyrównane, a o wygranej Golden State dwukrotnie decydowała trzecia kwarta.  Co ciekawe obie drużyny mierzą się ze sobą w finale już trzeci rok z rzędu.

Źródło: NAM, V-04 VI 2017, 2:00-25:59, AMR A4+, Programmes.