NAJLEPSZA PIŁKA RĘCZNA JESIENIĄ W SPORTKLUBIE

Jesień w Sportklubie to przede wszystkim szczypiorniak, czyli kilkanaście meczów z DKB Handball Bundesligi oraz z prestiżowej Ligi SEHA. Fani futbolu znajdą z kolei w ramówce ciekawe transmisje z austriackiej Bundesligi oraz pierwsze w tym sezonie relacje z Futsal Ekstraklasy. A na przełomie września i października niespodzianka dla fanów darta – tydzień z World Grand Prix Darts!

Najbardziej widowiskowa liga piłki ręcznej w Europie, Bundesliga, nabiera rozpędu. We wrześniu Sportklub przygotował dla fanów kilka wybornie zapowiadających się transmisji, wśród których na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim mecze: SG Flensburg-Handewitt – THW Kiel (8 września, godz. 18.10) i THW Kiel – MT Melsungen (27 września, godz. 19.00). Ciekawie powinno być także w spotkaniach z Polakami, w których nasi rodacy – miejmy nadzieję – odgrywać będą pierwszoplanowe role: Rhein-Neckar Löwen – SC DHfK Leipzig (16 września, godz. 19.00) i Füchse Berlin – SC Magdeburg (29 września, godz. 15.10). W pierwszym z nich powinniśmy zobaczyć na parkiecie Macieja Gębalę i być może (o ile upora się z kontuzją) Andrzej Rojewskiego, w drugim – Piotra Chrapkowskiego. Od tego sezonu Sportklub transmituje także wybrane, najciekawsze spotkania Ligi SEHA, międzynarodowych rozgrywek, w których udział biorą drużyny z siedmiu krajów. W każdej kolejce stacja pokazuje na żywo przynajmniej trzy mecze, wśród nich spotkania triumfatora Ligi Mistrzów sprzed dwóch lat, Vardaru Skopje. We wrześniu mistrz Macedonii dwukrotnie zagości na antenie Sportklubu – w starciu z Tatranem Presov (9 września, godz. 17.15) i Steauą Bukareszt (18 września, godz. 20.15).

Jesień to także dobry czas dla fanów piłki nożnej. We wrześniu kibice zobaczą na antenie Sportklubu zawsze trzymające w napięciu derby Wiednia pomiędzy Rapidem i Austrią (16 września, godz. 17.00) oraz starcie aktualnego mistrza kraju i lidera rozgrywek, Red Bulla Salzburg ze stołecznym Rapidem (23 września, godz. 17.00). Z kolei w połowie września inaugurację będzie miała Futsal Ekstraklasa. W premierowej kolejce Sportklub przeprowadzi transmisję z Bielska-Białej, ze starcia miejscowego Rekordu z MOKS Słoneczny Stok Białystok (17 września, godz. 20.00). Dwa tygodnie później mistrzowie Polski znów zagoszczą na antenie Sportklubu, tym razem ich rywalami będą futsaliści beniaminka, KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice (1 października, godz. 20.00).

Przełom września i października to z kolei czas zarezerwowany na najlepszy dart! W tych dniach w Dublinie zorganizowany zostanie World Grand Prix Darts (30 września – 6 października), turniej z udziałem 32 najlepszych zawodników na świecie. W gronie tym zobaczymy rozstawionego z jedynką aktualnego lidera światowego rankingu, Michaela van Gerwena. Holender celuje w Citywest Hotel w wygraną, a drogę do triumfu spróbują zagrodzić mu przede wszystkim: broniący tytułu Daryl Gurney, tegoroczny zwycięzca UK Open i World Matchplay Gary Anderson, a także Peter Wright, Rob Cross i Mensur Suljović.