Najlepsi kierowcy rajdowi Europy na antenie Motowizji.

W sezonie 2018 widzowie Motowizji będą mogli oglądać programy z Rajdowych Mistrzostw Europy. FIA ERC to druga co do ważności seria rajdowa na świecie. Ostatnie trzy lata należały do polskich zawodników. Mistrzami Europy w trzech kolejnych sezonach zostawali Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran.

Za nami już Rajd Azorów, pierwsza runda ERC. W rajdzie wystartowało łącznie ponad 70 załóg, z czego 4 pochodziły z Polski. Nasz kraj reprezentowali Łukasz Habaj i Daniel Dymulski, Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak, Tomasz Kasperczyk i Damian Syty oraz Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot.

Do pokonania było 15 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 200 kilometrów, biegnących na szutrowej nawierzchni. Dla startujących była to jeden z trudniejszych rund w roku. Odcinki specjalne były bardzo wąskie, a sytuacji nie poprawiała nawierzchnia złożona głównie z piasku. Najmniejszy błąd groził utratą cennych sekund i zniweczeniem dotychczasowej jazdy.  Sete Cidades to jedna z wizytówek Rajdu Azorów. Załogi jadą wzdłuż krateru wulkanu, a także między dwoma jeziorami. Ten odcinek jest często określano jako jeden z najpiękniejszych na świecie.

Widzowie Motowizji będą mogli obejrzeć podsumowania wszystkich rund Rajdowych Mistrzostw Europy, a także magazyn „Za kulisami rajdu”, w którym pokażemy jak wyglądał rajd „od kuchni”. W obu programach usłyszymy Cezarego Gutowskiego, jednego z najsłynniejszych dziennikarzy motorsportowych.

Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji: Jestem bardzo zadowolony, że na naszej antenie widzowie będą mieli okazję oglądać Rajdowe Mistrzostwa Europy. Prezentowany tam poziom jest bardzo wysoki, więc nikt nie powinien być zawiedziony. Liczę na to, że nasze załogi będą w stanie osiągać takie sukcesy jak Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy byli mistrzami Europy przez trzy ostatnie sezony.

Premiera podsumowania Rajdu Azorów będzie miała miejsce w czwartek, 29 marca o godzinie 20:00. Program „Azory – za kulisami rajdu” pojawi się na antenie w sobotę, 31 marca o godzinie 14:00.

Kolejną rundą w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy jest Rajd Wysp Kanaryjskich. Po raz pierwszy w tym roku załogi zmierzą się ze sobą na odcinkach asfaltowych, które częściowo powstawały z pomocą lawy wulkanicznej. Dzięki temu nawierzchnia jest bardzo przyczepna, co pozwala kierowcom na zwiększenie ryzyka.

Kalendarz FIA ERC:

22.03-24.03: Rajd Azorów

03.05-05.05: Rajd Wysp Kanaryjskich

01.06-03.06: Rajd Akropolu

15.06-17.06: Rajd Cypru

20.07-22.07: Rajd Rzymu

24.08-26.08: Rajd Barum

21.09-23.09: Rajd Polski

12.10-14.10: Rajd Liepaja