MOTOWIZJA PATRONEM MEDIALNYM RAJDU POLSKI HISTORYCZNEGO ORAZ RAJDU POLSKI NOWYCH ENERGII

W dniach 5-8 września odbędzie się 8. Rajd Polski Historyczny oraz 2. Rajd Polski Nowych Energii. Motowizja została patronem medialnym obu imprez.

Rajd Polski Historyczny to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rajdów na regularność w Europie. Trudność odcinków testu na regularność (RT) porównywana jest do Historycznego Rajdu Monte Carlo. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku i od samego początku przyciąga najlepsze załogi regularnościowe z kraju i zagranicy.

W tegorocznej edycji do przejechania będzie łącznie 945 kilometrów, z czego ponad 60% dystansu stanowi 20 odcinków RT. Nie zabraknie odcinków nocnych, a także dnia maratońskiego. Start tradycyjnie będzie miał miejsce na krakowskim Rynku Głównym. Metę zaplanowano na placu Wielkiej Armii Napoleona pod Wawelem. Rajd ponownie jest częścią Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność.

Równolegle z Rajdem Polski Historycznym odbywać się będzie Rajd Polski Nowych Energii. W tym roku do startu dopuszczono samochody elektryczne oraz hybrydowe. Załogi pokonają ponad 606 kilometrów, z czego prawie 290 km to odcinki RT. Rajd Polski Nowych Energii to eliminacja FIA E-Rally Regularity Cup, nieoficjalnych mistrzostw świata w rajdach na regularność samochodów elektrycznych.

Rajd Polski Historyczny to wyjątkowa impreza ze wspaniałym klimatem, atmosferą oraz historią. W tym roku będę miał przyjemność startu w tym rajdzie po raz trzeci. Rok temu było mi dane przekonać się o zaletach samochodu elektrycznego rywalizując w Rajdzie Polski Nowych Energii. Nie mogę się już doczekać, aż stanę na starcie w Krakowie – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Na antenie Motowizji pojawią się relacje z obu rajdów w piątek, 20 września o godzinie 20:25. 23 sierpnia o godzinie 20:30 kanał wyemituje specjalny program pokazujący jak wyglądał Rajd Polski Historyczny w trzech minionych latach.