MINISERIAL KOMEDIOWY „BOGACI I ROZPUSTNI”, CZYLI PRIMA APRILIS W ALE KINO+

Stacja Ale kino+ przyciąga widzów wyjątkowymi i starannie dobranymi propozycjami filmowymi. Dzięki temu stacja osiąga bardzo dobre wyniki - w lutym Ale kino+ przyciągnęło przed telewizory blisko 5 mln widzów! Ponadto stacja ma bardzo dobre indeksy affinity w atrakcyjnych i jakościowych grupach widzów, zarówno w grupie osób w wieku 25-49, z bardzo dużych miast (AFF IX = 278) oraz w grupie wykształconych kobiet w wieku 25-59 (AFF IX = 266). W pierwszy dzień kwietnia, po raz pierwszy w polskiej telewizji Ale kino+ pokaże miniserial „Bogaci i rozpustni”, parodię amerykańskich seriali melodramatycznych z lat 70. i 80. XX w. Na ekranie zabłyszczą m.in: Tobey Maguire, Tim Robbins, Jessica Alba, Val Kilmer, Will Ferrell i Haley Joel Osment.

Przełom lat 70. i 80. XX w. należał w amerykańskiej telewizji do seriali „Ptaki ciernistych krzewów”, „Pogoda dla bogaczy” czy „Północ-Południe”, których charakterystycznym rysem były: zawiłe losy głównych bohaterów, życiowe dramaty, zakazana miłość, a także gwiazdorska obsada i inscenizacyjny rozmach. Na pomysł ich sparodiowania wpadli Matt Piedmont i Andrew Steele, współtwórcy satyrycznego programu „Saturday Night Live”. Ostry jak brzytwa, inteligentny humor scenarzystów oraz doskonała gwiazdorska obsada (m.in. Tobey Maguire, Tim Robbins, Jessica Alba, Val Kilmer, Haley Joel Osment, Will Ferrell, Michael Sheen, Kristen Wiig, Molly Shannon i David Spade) są gwarancją wyśmienitej i niezapomnianej rozrywki.

Bohaterem serialu „Bogaci i rozpustni” jest patriarcha rodu Jonas Morehouse (Tim Robbins), który dzięki odkryciu złóż ropy naftowej staje się bogaczem. Samotnie wychowuje córkę Cynthię (Kristen Wiig) oraz adoptowanego syna Devona (Tobey Maguire). Osią dwuodcinkowej fabuły jest trwająca przez lata nieszczęśliwa miłość Cynthii do Devona, Na jej tle ukazane są wzloty, upadki i sekrety zamożnego rodu.

Dwuodcinkowy serial „Bogaci i rozpustni” jest niezwykle oryginalnym spojrzeniem na konwencję. Patos przełamywany jest absurdem, normą jest nonsens, a bohaterowie zostali celowo przerysowani, np. pojawiający się „znikąd” generał (Val Kilmer). „Bogaci i rozpustni” ani na moment nie tracą tempa. Autorzy swobodnie bawią się formą i treścią, kreując jedną z najzabawniejszych parodii ostatnich lat. Serial był nominowany do nagrody Emmy 2014 w dwóch kategoriach: za znakomitą rolę Kristen Wiig oraz za najlepszy motyw przewodni.

EMISJA: „Bogaci i rozpustni”, odc. 1 i 2: Ale kino+, niedziela 1 kwietnia, od 20:10

Dane: NAM, Reach & Frequency, A 4+, 02.2015; AFF Adex, A25-49, cs500k+; W 25-59, edu high; 01.01-16.03.2015