MARZEC W PLANETE+
RÓŻNORODNA OFERTA TEMATYCZNA!

HISTORIA LOTNICTWA

7 odcinków o historii lotnictwa - od pierwszych prób lotów do 5 generacji odrzutowców, od I Wojny Światowej do dzisiejszych konfliktów, od pierwszych przelotów nad Atlantykiem do współczesnych rekordowych osiągów. W oparciu o bogate materiały archiwalne, poddane perfekcyjnej koloryzacji. Fachowo, lecz przystępnie.

PREMIERA: 5 MARCA, GODZ. 22:00

MAKAU Z GÓRY

Kolejna odsłona świata widzianego z góry, tym razem z Azji. Jedno z najbogatszych i najnowocześniejszych miast, jakie stworzył człowiek. Autonomiczny region Chin. Niegdyś kolonia portugalska. Obecnie centrum turystyki, hazardu i biznesu. Makau z lotu ptaka - w pół drogi między fascynującą egzotyką a technologicznym science-fiction.

PREMIERA: 7 MARCA, GODZ. 17:00

URSULA K. LE GUIN – KRÓLOWA FANTASY

Biografia jednej z najsłynniejszych pisarek fantasy, utkana ze scenek z jej codziennego życia, fragmentów książek i wspomnień o naprawdę niezwykłej rodzinie. I dowód na to, że film dokumentalny potrafi odkryć więcej, niż niejedna biograficzna książka czy opracowanie naukowe. Blyskotliwie, z namysłem, na temat.

PREMIERA: 14 MARCA, GODZ. 22:00

TA WSPANIAŁA JULIE ANDREWS

Jedna z najsłynniejszych aktorek musicalowych i komediowych w historii kina. Pamiętna Mary Poppins, bohaterka "Dźwięków muzyki" i filmów Blake'a Edwardsa. Uosobienie wdzięku i subtelności ekranowej. O skomplikowanej karierze obfitującej we wzloty i upadki. Błyskotliwa biografia z francuskiej telewizji Arte.

PREMIERA: 21 MARCA, GODZ. 22:00

ŻYRAFY - MOJA MIŁOŚĆ

Niezwykła historia doktor Anne Innis Dagg i jej podróży do RPA w 1956 roku, gdzie zajęła się dziko żyjącym żyrafami. Biografia poza wszelkimi standardami, pełna sprzeczności i nieoczekiwanych zwrotów,  które doprowadziły do upadku karierę bohaterki. Intymny, inteligentny portret osoby nietuzinkowej.

PREMIERA: 28 MARCA, GODZ. 22:00

Planete+ to polski kanał dokumentalny, który oferuje bogatą różnorodność tematyczną, m.in.: produkcje o sportach ekstremalnych, szokujących biografiach, zagadkach historii, zjawiskach popkulturowych, zachwycającej naturze oraz niezwykłych podróżach. W styczniu stacja zgromadziła przed telewizorami 3,9 mln widzów, ponadto kanał jest  atrakcyjnie dopasowany do miejskiej widowni AFF 205 (A30-59 C100K+), AFF 246 (M30-59 C50K+) oraz widowni z wyższym wykształceniem AFF 241 (A20-54 Edu High).

Dane: NAM, AFF vs A16-49, XI 2019 – I 2020, COV A4+, I 2020, 06:00:00 – 25:59:59.