KUCHNIA+ LATEM POSZERZA KULINARNE HORYZONTY

Już w czerwcu Kuchnia+ zaprasza na dwie autorskie produkcje: „Widelcem po mapie 3”, czyli znany i lubiany program z nową prowadzącą Jagną Niedzielską, oraz zupełnie nowy program „Grillowa Polana”, w którym Andrzej Polan odkryje tajemnice grillowania!

WIDELCEM PO MAPIE 3

Dwójka prowadzących, dwie osobowości, co tydzień inne miejsca wybierane przez internautów i widzów Kuchni+. Nowy sezon „Widelcem po mapie”, czyli oryginalny program kulinarno-podróżniczy, przyniesie mnóstwo nowości. W trzeciej serii do Damiana Kordasa dołącza szefowa kuchni i doradca kulinarny Jagna Niedzielska. Cel pozostaje jednak niezmienny – stworzenie mapy dobrych i ciekawych restauracji, w których gotują ludzie pełni pasji.

Żeby znaleźć jak najlepsze restauracje prowadzący przemierzą Polskę znaną i tę oddaloną od głównych dróg. Odwiedzają lokalne gastronomiczne polecane przez internautów i widzów programu, aby zweryfikować, czy podawane w nich dania faktycznie zasługują na swoją dobrą reputację wśród sąsiadów. Damian i Jagna odwiedzają kucharzy i entuzjastów kuchni, razem z nimi gotują i wymieniają się wiedzą. Wraz z gospodarzami programu widzowie poznają sekrety przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie lub uzyskanych przez przypadek, ale doprowadzonych do perfekcji.
PREMIERA: 21 CZERWCA, GODZ. 22:30  

GRILLOWA POLANA

Grillowanie to polska rozrywka narodowa i nieodzowna część letniego, wakacyjnego krajobrazu. Wydaje się, że każdy umie przygotować klasyczne potrawy na ruszt. Czy grill potrafi czymś zaskoczyć?

Teoretycznie grill, niezależnie od typu, ma nieograniczone możliwości. Kucharz z wyobraźnią przygotuje na nim każdą, nawet najbardziej wymyślną potrawę. W praktyce polskie grille okupywane są przez mało wyrafinowane kiełbasy, karkówki i szaszłyki. I nie ma w tym nic złego, jednak czasem warto trochę poeksperymentować, żeby odkryć nowe połączenia smakowe. W programie znanego szefa kuchni, Andrzeja Polana, zaprezentowane zostaną fantazyjne wariacje na temat ulubionych dań Polaków. Prowadzący za pomocą kilku sztuczek i szczypty wyobraźni potrafi sprawić, że zwykły posiłek staje się wykwintną ucztą. W każdym odcinku udaje się w inny region Polski, gdzie odnajduje kolejne inspiracje, płynące z otoczenia, lokalnych tradycji, a przede wszystkim ludzi, których spotyka na swej drodze.
PREMIERA: 30 CZERWCA, GODZ. 12:30  

W lipcu Kuchnia+ przygotowała prawdziwą ucztę z zagranicznymi kucharzami, a w niej: CHARLES SCHUMANN. SZTUKA BYCIA BARMANEMN, JAMIE & JIMMY'S FOOD FIGHT CLUB 1, oraz JEDZ, KOCHAJ, ŻEGLUJ!

CHARLES SCHUMANN. SZTUKA BYCIA BARMANEM

Kamery śledzą podróż jednego z najsłynniejszych barmanów na świecie i autora bestsellera lat 90. „American Bar: The Artistry of Mixing Drinks”, Charlesa Schumanna, w jego podróży po najlepszych barach Nowego Jorku, Paryża, Hawany i Tokio. Schumann bada kulturę barową oraz poznaje sekrety kolegów po fachu.
PREMIERA: 15 LIPCA, GODZ. 21:05

JAMIE & JIMMY'S FOOD FIGHT CLUB 1

Tych panów nie trzeba przedstawiać. Jamie Oliver i Jimmy Doherty to przyjaciele z czasów dzieciństwa. Tym razem obaj postanowili skonfrontować brytyjskie jedzenie z jego europejskimi odpowiednikami. Walkę czas zacząć!
PREMIERA: 26 LIPCA, GODZ. 21:05

JEDZ, KOCHAJ, ŻEGLUJ

„Jedz, kochaj, żegluj” to seria dokumentalna, która zabiera widzów w podróż kulinarną i kulturalną wzdłuż urokliwych wybrzeży Włoch, Grecji, Turcji i Francji. Plusy podróży morskiej i kuchni lokalnych pokazują Barina i jej rodzina, która żegluje klasycznym jachtem.
PREMIERA: 6 LIPCA, GODZ. 19:00

Świetnie dopasowane pozycje programowe sprawiają, że Kuchnia+ cały czas odnotowuje wysokie wskaźniki dopasowania wśród atrakcyjnych grup kobiet z miast: AFF 280 (W 25-54 50K+), z wyższym wykształceniem: AFF 192 (W 16-49 Edu High), oraz tych które zajmują wysokie stanowiska: AFF 282 (W 20-59 TOP MANAGMENT). Ponadto Kuchnia+ w pierwszym kwartale 2019 roku zgromadziła przed telewizorami prawie 3 miliony widzów!

Dane: NAM, I-V  2019, COV A4+, AFF vs A16-49, 06:00-25:59.