JESIENIĄ KOLEJNA ODSŁONA RAMÓWKI TVN TURBO. BĘDZIE ENERGETYCZNIE, ZASKAKUJĄCO, Z DUŻĄ DAWKĄ ADRENALINY. PRAWDZIWA MĘSKA PRZESTRZEŃ W NIEPOWTARZALNYM WYDANIU.

TVN Turbo to numer 1 wśród męskich stacji na rynku. O sile kanału stanowi bogata oferta programowa, jakościowe lokalne programy, które odpowiadają na zapotrzebowanie polskiego widza.

Wiosenna ramówka była pełna różnorodnych tematycznie, interesujących programów. Jesienią stacja przedstawi 13 propozycji z rodzimego „podwórka”. Wśród nich m.in. klasyki takie jak Zakup kontrolowany Adama Kornackiego, Wojny samochodowe, Zawodowi handlarze, Raport Turbo czy Raport Technologiczny. Pojawią się również kontynuacje „młodszych” serii, które zaskarbiły sobie sympatię widzów: 101 gadżetów motoryzacyjnych, Klasyka Patryka Mikiciuka, Samochód marzeń Adma Klimka, Mobilni mechanicy czy Kolekcjoner. Nie zabraknie także programów, które przeistoczyły się w ostatnim czasie Duda kontra Szafrański  oraz tych, które powróciły po przerwie Ciężarówką po Stanach.

Zakup kontrolowany

Poszukiwanie właściwego samochodu może ciągnąć się niczym skomplikowane śledztwo. W gąszczu ofert wiele tropów okazuje się fałszywych, deklaracje sprzedawców nie wytrzymują konfrontacji z faktami, na wierzch wypływają kolejne dokumenty a bezwypadkowe okazje nie są tym, czym się wydają. Na szczęście jest człowiek, który wraz ze swoją ekipą motoryzacyjnych detektywów pomaga doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału - Adam Kornacki.

Wojny samochodowe

Jak tanio kupić samochód, a następnie sprzedać go z zyskiem? Paweł Miszta i Przemysław Szafrański zawodowo handlują samochodami. To uważni łowcy okazji i twardzi negocjatorzy. W kolejnej serii "Wojen samochodowych" znów będą toczyć boje o to, który z nich zarobi więcej. Ich cel pozostaje niezmiennie ten sam: tanio kupić, sprzedać drożej. Żeby jednak transakcja zakończyła się sukcesem, trzeba się bardzo dobrze przygotować, a czasami mocno napocić - przekonaj się, kto tym razem będzie miał lepszą głowę do interesów! W każdym odcinku dowiecie się, jak sprzedawcy aut szukają okazji na zarobek, jak pokonują mechaniczne trudności i w jaki sposób negocjują ceny tak, by ostatecznie wyjść na swoje.

Zawodowi handlarze

Kulisy zawodu handlarzy samochodowych budzą żywe zainteresowanie wśród widzów kanału, to trudny i wymagający biznes. Program opowie prawdziwe historie właścicieli i pracowników firm zajmujących się handlem samochodami. Tutaj gra toczy się o prawdziwego klienta i realną kasę. Import i eksport, internetowe ogłoszenia i giełdowe okazje, zagraniczne aukcje i eksploracja krajowego rynku, klienci szukający rozsądnego auta. Pokażemy różne aspekty życia zawodowych handlarzy.

Raport Turbo

Program o tematyce motoryzacyjnej  a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco. W każdą niedzielę, zapraszamy na „Raport Końcowy”, czyli najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia ze świata motoryzacji.

Raport technologiczny

Program prowadzony przez Łukasza Sychowicza stanowi cotygodniową porcję najciekawszych informacji o nowych urządzeniach, pomysłach i prototypach – w nowej serii ponownie prześledzimy naukowe odkrycia i ocenimy pionierskie technologie. Sprawdzimy, jak dzięki nowym wynalazkom zmienia się świat wokół nas.

101 gadżetów motoryzacyjnych

Grzegorz Duda po raz kolejny przygotował dla widzów zestawienie gadżetów motoryzacyjnych, które niejednego kierowcę przyprawią o ciarki na plecach. W podróży samochodem przydają się bowiem różnorodne akcesoria, które mogą nie tylko umilić czy ułatwić jazdę, ale niejednokrotnie uratować nas z opresji. Grzegorz doradzi nie tylko jak poszerzyć funkcjonalność samochodu, ale także jak zadbać o bezpieczeństwo i wygodę. Zaprezentuje, zamontuje i przetestuje wszystkie najnowsze gadżety związane ze światem motoryzacji. Fachowym okiem oceni ich przydatność i bezpieczeństwo dla użytkownika.

Klasyka Patryka Mikiciuka

W swoim programie Patryk Mikiciuk skupi się na pojedynkach samochodowych. W programie zagoszczą nie tylko piękne klasyki – marzenia każdego kolekcjonera – ale także modele prosto z salonu. Wszystko, co wpadnie w oko wymagającemu Patrykowi. Postawi on auta przed serią trudnych do zaliczenia testów!  Drag racingi (wyścigi na 1/4 mili) raz na zawsze rozstrzygną, który z testowanych pojazdów jest najszybszy. Do tego każde auto zostanie poddane wszechstronnym badaniom, dzięki którym ocenimy całe spektrum osiągów sprawdzanych samochodów.  Ale „Klasyka Patryka Mikiciuka” to nie tylko piękne samochody. To także „klasyczny Patryk”, czyli opowieści o samochodach pełne serca, pasji i entuzjazmu!

Samochód marzeń Adama Klimka

Adam Klimek jest znany z zamiłowania do samochodów z duszą, produkowanych w niewielkich seriach i posiadających ciekawa historię. Dając drugie życie wybranym modelom, spełnia swoje marzenia. Horyzonty są szerokie, dowolność projektu pełna, jednak istnieje jedno ograniczenie: budżet. Adam postanowi znaleźć kultowe auto, które samodzielnie odnowi i spróbuje sprzedać z jak największym zyskiem. Jaki model przykuje jego uwagę? Czy poświęcony czas i zainwestowane pieniądze się zwrócą?

Mobilni mechanicy 2

To nie będzie program o zwykłych mechanikach. Pokażemy specjalistów, którzy nie dość, że poradzą sobie zarówno z dziurawą oponą i rozładowanym akumulatorem, jak i naprawami zdecydowanie większego kalibru, to jeszcze zrobią to w praktycznie każdych warunkach. Mobilne warsztaty ruszają na pomoc zepsutym osobówkom, ciężarówkom oraz wielkim maszynom do zadań specjalnych o każdej porze dnia i nocy. Docierają do miejsc, w których awaria zaskoczyła klientów  – na ruchliwej drodze, autostradzie, na parkingu, pod domem, w Polsce i za granicą. Walczący z presją czasu, warunkami drogowymi i motoryzacyjnymi usterkami mobilni mechanicy są często prawdziwym wybawieniem dla potrzebujących pomocy kierowców.

Kolekcjoner 2

Powiedzieć, że w jego żyłach płynie benzyna, to mało. Jest prawdziwym pasjonatem motoryzacji, bo jak sam mówi, to właśnie motoryzacji podporządkował swoje życie. Pamiętacie Joe, który na co dzień mieszka wraz z rodziną w Poznaniu? To tu, w jego garażu znajdują się niesamowite cuda motoryzacji, takie jak: Lamborghini Aventador, Ferrari F12, czy McLaren 600lt i 720s. Specjalnie dla widzów TVN Turbo otworzy swoje motoryzacyjne królestwo i w nowym show pokaże auta, które są marzeniem niejednego faceta.

Duda kontra Szafrański

Znany i lubiany program TVN Turbo w nowej odsłonie! Tym razem w zmaganiach o tytuł najlepszego mechanika, naprzeciw Grzegorza Dudy stanie do walki Przemek Szafrański. Panowie mają 10 tygodni na to aby od podstaw zbudować auto terenowe! Każdy z prowadzących otrzyma taki sam budżet na projekt a reguły rywalizacji zostaną ustalone dżentelmeńską umową. Jakie pomysły podsunie mechanikom wyobraźnia i czy uda im się je zrealizować? Tu liczyć się będą umiejętności i patenty wypracowane podczas wieloletniej warsztatowej praktyki. Obaj fachowcy chętnie podzielą się nimi z widzami. Sprawdzimy, kto wykaże się większą pomysłowością i doświadczeniem.

Ciężarówką przez Stany

Dawid Andres dał się poznać widzom gdy podróżował ciężarówką przez odległe kraje, potem pieszo przemierzał Islandię by jesienią tego roku powrócić do swojej wielkiej ciężarówki i ponownie odwiedzić Stany. Podróże Dawida stanowią ekscytującą mieszankę różnorodności… poza utartymi szlakami, autentycznie i nieturystycznie. Dawid Andres to zapaleniec, który z życia czerpie pełnymi garściami. Człowiek, który żadnych wyzwań się nie boi. Jest jedną z dwóch osób na świecie, która pokonała Amazonkę... na rowerze wodnym! Ten nieprzeciętny facet będzie bohaterem oraz przewodnikiem programu. Wraz z nim widzowie będą mieli okazję poznać ciekawe miejsca a głód przygody i niezaspokojona ciekawość zaprowadzą Andresa dużo dalej niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Nawiązane w podróży znajomości pozwolą poznać niezwykłe historie odwiedzanych miejsc a także na własnej skórze doświadczyć stylu życia mieszkańców, panujących zwyczajów czy zasmakować miejscowej kuchni.