JESIEŃ PEŁNA NOWOŚCI I KULTOWYCH FORMATÓW W TVN TURBO

Listopad w TVN Turbo będzie prawdziwą ucztą dla fanów motoryzacji! W nowym formacie „Klasyka Patryka Mikiciuka” prowadzący przeprowadzi „pojedynki” między naprawdę wyjątkowymi autami. Ramówka kanału obfitować będzie również w nowe serie kultowych programów takich jak: „Klimek kontra Duda” oraz „Zakup Kontrolowany”. Kanał TVN Turbo we wrześniu 2020 roku osiągnął SHR=1,6% w grupie mężczyzn 16-49 z miast powyżej 50tys. mieszkańców, co oznacza wzrost o ponad 24% rok do roku!

KLASYKA PATRYKA MIKICIUKA

Podobno nie ma samochodu, którym by nie jeździł, a o motoryzacji mógłby opowiadać godzinami. Patryk Mikiciuk, pasjonat, dziennikarz oraz duma TVN Turbo poprowadzi nową, pełną sportowych emocji serię w całości opartą na pojedynkach między wyjątkowymi autami. Którym pojazdom uda się zaliczyć skrupulatny test prowadzącego?  „Klasyki Patryka Mikiciuka” to nowa seria, która skupi się na pojedynkach samochodowych. W programie zagoszczą nie tylko piękne klasyki – marzenia każdego kolekcjonera – ale także modele prosto z salonu. Wszystko, co wpadnie w oko wymagającemu Patrykowi. Postawi on auta przed serią trudnych do zaliczenia testów! Drag racingi (wyścigi na 1/4 mili) raz na zawsze rozstrzygną, który z testowanych pojazdów jest najszybszy. Do tego każde auto zostanie poddane wszechstronnym badaniom, dzięki którym ocenimy całe spektrum osiągów sprawdzanych samochodów.  Ale „Klasyka Patryka Mikiciuka” to nie tylko piękne samochody. To także „klasyczny Patryk”, czyli opowieści o samochodach pełne serca, pasji i entuzjazmu!

KLIMEK KONTRA DUDA

Jesień dla fanów programu „Klimek kontra Duda” będzie prawdziwą ucztą. Zobaczymy czwartą rundę zmagań pomiędzy dwoma najbardziej znanymi mechanikami w Polsce, a także wyczekiwany finał trzeciego sezonu. Kto kogo zdetronizuje tym razem? Który z przerabianych samochodów przyniesie jego konstruktorowi zwycięstwo? W pierwszej odsłonie Panowie stworzyli autorskie wariacje samochodów Mini Cooper. Efektem kolejnego starcia były fantastyczne egzemplarze porzuconych projektów z historii polskiej motoryzacji. W ostatniej, trzeciej „Kontrze” mechanicy zbudowali samochody pełne amerykańskiego ducha – szybkie, dwuosobowe, napędzane potężnymi ośmiocylindrowymi silnikami. Jesienią Adam Klimek i Grzegorz Duda ponownie staną naprzeciwko siebie. Nadchodzące zadanie będzie różniło się od poprzednich, również w kwestii trudności wykonania. Panowie, mając do dyspozycji kwotę pięćdziesięciu tysięcy złotych, będą musieli stanąć do konfrontacji w wadze ciężkiej. Dosłownie! Przed nimi misja, która w stu procentach zweryfikuje umiejętności i zaradność mechaników.

ZAKUP KONTROLOWANY

Adama Kornackiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat uczy nas, czym są samochody i jak się z nimi obchodzić. Jego program „Zakup kontrolowany” cieszy się niesłabnącą popularnością od 2005 roku, kiedy pojawił się na antenie.  Zadanie, jakiego co sezon podejmuje się Adam Kornacki, nie jest łatwe. Znalezienie samochodu, który będzie idealnie pasował do właściciela, jego charakteru, potrzeb życiowych, stylu jazdy i możliwości finansowych, jest prawdziwym wyzwaniem. Sztuką jest nie tylko znalezienie samochodu w dobrym stanie – równie ważne jest zwrócenie uwagi na perspektywę dalszej eksploatacji. Adam ma ogromną wiedzę motoryzacyjną. Potrafi też wsłuchać się w opinie i potrzeby swoich bohaterów. Zawsze stara się dobrze poznać swojego klienta, aby przedstawić mu cztery propozycje, które celnie trafią w jego gust i oczekiwania. W tym sezonie dla bohaterów programu Adam będzie szukał bardzo drogich sportowych samochodów, małych miejskich aut typu Citroen C3, niewielkiego auta dostawczego, a także samochodów terenowych.

DANE: NAM, SHR% M16-49C50K+, 09/2020, 06:00-25:59