ISLE OF MAN TT W MOTOWIZJI

Na początku czerwca oczy wszystkich fanów sportu motocyklowego skupiają się na Wyspie Man. Isle of Man TT to najbardziej prestiżowe motocyklowe wyścigi uliczne oraz jedne z najniebezpieczniejszych zawodów w całym motosporcie. Na antenie Motowizji będzie można śledzić zmagania kierowców w tegorocznej edycji.

Po raz pierwszy na drogach brytyjskiej wyspy rywalizowano w 1907 roku. Zawodnicy startują na tak zwanym Mountain Course, liczącym sobie prawie 61 kilometrów długości. Całość trasy to zamknięte dla ruchu drogi publiczne, co stanowi dodatkowe wyzwanie. Jest to bardzo szybka nitka, gdzie każda pomyłka może być tragiczna w skutkach, zwłaszcza, że czołowe klasy osiągają prędkości powyżej 300 km/h.

Kolejny rok z rzędu podsumowania rywalizacji w Isle of Man TT oglądać będzie można na antenie Motowizji. 13 czerwca o godzinie 22:30 pokazane zostanie podsumowanie kwalifikacji, a w każdy kolejny czwartek o tej samej porze będzie można zobaczyć skróty wyścigów z tegorocznej edycji. Za komentarz ponownie odpowiedzialny będzie Michał Fiałkowski, jeden z najważniejszych dziennikarzy w świecie wyścigów motocyklowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Wyspa Man to prawdziwa perła w koronie Motowizji. Startują tam ludzie o niezwykłej odwadze i ogromnych umiejętnościach. Oglądanie ich rywalizacji zapiera dech w piersiach. Wysokie prędkości oraz trudność zawodów sprawiają, że samo wystartowanie tam jest nie lada wyczynem. Jestem pod wrażeniem tej imprezy i sprawia mi ogromną radość fakt, że widzowie Motowizji ponownie będą się mogli nią ekscytować – powiedział Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Isle of Man TT to niejedyna pozycja dla fanów wyścigów motocyklowych na antenie Motowizji. Nasi widzowie mogą oglądać również rywalizację w Długodystansowych Motocyklowych Mistrzostwach Świata – FIM EWC gdzie startują dwa polskie zespoły – Wójcik Racing Team i Team LRP Poland.