HITY W ACB I BUNDESLIDZE – SPORTKLUB ATAKUJE W NOWYM ROKU!

Początek 2019 roku w Sportklubie to przede wszystkim szlagierowe starcia w Lidze ACB i Bundeslidze szczypiornistów. Dwa ważne mecze w pierwszych tygodniach nowego roku rozegra też Rekord Bielsko-Biała, a po krótkiej zimowej przerwie swoje rozgrywki wznowi austriacka Bundesliga. Wszystkie te wydarzenia na żywo wyłącznie w Sportklubie!

W Lidze ACB rozpoczyna się powoli decydująca walka o rozstawienie w play-off. Po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego bardzo dobrze wiedzie się Unicaji Malaga – zespół Adama Waczyńskiego zajmuje czwarte miejsce i wygląda na to, że w tegorocznej kampanii nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Na przełomie stycznia i lutego reprezentanta Polski i jego kolegów czekają jednak dwie bardzo trudne batalie. Najpierw pojadą oni do Barcelony (27 stycznia, godz. 19.30) na starcie z prowadzącymi w Lidze ACB gospodarzami, a tydzień później (3 lutego, godz. 19.30) podejmą przed własną publicznością broniących tytułu koszykarzy Realu Madryt. Jeśli choć jedno z tych spotkań rozstrzygną na swoją korzyść, będzie to ich sukces. „Królewscy” z kolei tydzień po wyprawie do Malagi podejmą w swojej hali Kirolbet Baskonię (10 lutego, godz. 19.30) – będzie to więc starcie mistrza z wicemistrzem kraju. W stolicy szykuje się wielkie granie!

Z początkiem roku na brak emocji nie powinni narzekać też kibice piłki ręcznej, dla których Sportklub przygotował kilka ciekawie zapowiadających się transmisji z Bundesligi. Od połowy lutego na antenie stacji wiele szlagierów, wśród nich starcie wicelidera rozgrywek, THW Kiel z Magdeburgiem, w barwach którego zobaczyć powinniśmy Piotra Chrapkowskiego (17 lutego, godz. 13.30), a także m.in. mecze TSV Hannover-Burgdorf – Füchse Berlin (21 lutego, godz. 19.00) oraz MT Melsungen – THW Kiel (28 lutego, godz. 19.00).

Luty będzie ważnym okresem dla Rekordu Bielsko-Biała. W tym miesiącu broniący mistrzostwa Polski futsaliści rozegrają kilka niezwykle istotnych spotkań, najważniejsze z nich 11 lutego o godz. 20.00 kiedy to podejmą we własnej hali FC Toruń. Mecz ten będzie konfrontacją lidera z wiceliderem i jednocześnie dwóch zdecydowanie najlepszych drużyn bieżącego sezonu, które aż do ostatniej kolejki walczyć powinny między sobą o złoty medal Futsal Ekstraklasy. Dwa tygodnie później bielszczan czeka z kolei trudny wyjazd do Chorzowa na mecz z miejscowym Clearexem, który w tym sezonie również ma apetyty na medal (25 lutego, godz. 20.00).

A fanów piłki nożnej z pewnością ucieszy wiadomość, że już w ostatni weekend lutego po krótkiej zimowej przerwie wracają rozgrywki austriackiej Bundesligi. I już w pierwszej wiosennej kolejce czeka nas szlagier – mecz stołecznego Rapidu z Red Bullem, który jesienią nie przegrał w lidze żadnego z osiemnastu meczów i pewnie prowadzi w wyścigu po paterę. Czy właśnie w Wiedniu „Byki” poniosą pierwszą porażkę w sezonie? Odpowiedź w Sportklubie 24 lutego o godz. 17.00.