HGTV – ŚWIETNY START WIOSENNYCH NOWOŚCI!

W marcu stacja HGTV osiąga bardzo dobre wyniki oglądalności. W grupie docelowej kobiet z miast udział wyniósł 0,97% SHR. Ponadto w pierwszej połowie marca stacja ma bardzo wysokie wskaźniki dopasowania, AFF 166 (W 25-49 c500+ vs A 16-49), AFF 190 (W 30-49 c50+ vs A 16-49).  Tej wiosny na antenę powracają lokalne produkcje, a wśród nich m.in. „Dorota inspiruje” „House hunters– Poszukiwacze domów”Zgłoś remont”,, „Polowanie na ogród”, czy „Para w remont”. Premierowe odcinki kolejnych sezonów odnotowały świetne wyniki oglądalności. „Nowa Maja w ogrodzie” świętowała swój 700 setny odcinek, który przyciągnął przed telewizory ogromną rzeszę kobiet osiągając niezwykle wysoki wynik: 4,47% SHR w grupie kobiet z miast. Premierowy odcinek „Dorota inspiruje” także może pochwalić się bardzo dobrym udziałem w widowni na poziomie 2,43% SHR.

Ogrodniczka i znana prezenterka Maja Popielarska co tydzień zaprasza widzów do odwiedzenia ciekawego ogrodu. W trakcie programu przedstawia niezwykłe pomysły i aranżacje, a także zachęca do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym  powietrzu. Nowa Maja w ogrodzie to program pełen pomysłów na to, jak możemy odmienić swoje ogrody, a dzięki temu również życie i jego wartość – poprawić zdrowie, czerpać z tego radość i przyczynić się do mądrych zmian w otaczającym krajobrazie.
od 3 marca, niedziela, godz. 09:20

House Hunters – Poszukiwacze domów to program, w którym bohaterowie próbują znaleźć swoje wymarzone lokum w asyście agenta nieruchomości. Wiosną 2019 roku na HGTV ukaże się już 5. sezon polskiej wersji tego formatu, dzięki któremu widzowie mogą zapoznać się z przekrojem polskich nieruchomości, nie ruszając się sprzed telewizorów. Ciekawa formuła programu przyciąga coraz większą widownię,  a reklamodawcom stwarza szerokie możliwości kontekstowej promocji.
od 7 marca, czwartek, godz. 22:00

Dorota Szelągowska po raz kolejny zarażać będzie zapałem do prac remontowych! Czekać na nią będą niedokończona sypialnia, zagracony pokój dziecięcy, powiewający nudą salon, a nawet kuchnia, w której miejsce do przechowywania stanowią nie szafki, a skrzynki! W drugiej serii „Dorota inspiruje" liczyć się będzie kreatywność i nieocenione patenty. W programie prowadząca nie tylko remontuje, ale także inspiruje. W swoim mobilnym warsztacie przedstawi masę sprytnych pomysłów na to, jak własnoręcznie zrobić coś z niczego.
od 17 marca, niedziela, godz. 22:00

Krzysztof Miruć to architekt z wykształcenia, pasjonat pięknych przedmiotów i urządzania wnętrz. W programie stawi czoło rozpadającym się meblom, budowlanym fuszerkom i architektonicznym niedoróbkom. Zrobi wszystko, żeby sprostać oczekiwaniom klientów w ramach podanego przez nich budżetu. Program „Zgłoś remont" to niesamowita okazja, żeby podejrzeć pracę architekta od kuchni  i zdobyć przydatną wiedzę o projektowaniu  i wyposażeniu wnętrz.
od 30 marca, sobota, godz. 22:00

Dane: NAM, SHR, W 16-49 C50K+, AFF vs A 16-49,  01.01.-19.03.2019.