HGTV – KOLEJNY REKORDOWY MIESIĄC, 42% WZROSTU OGLĄDALNOŚCI W MAJU!

Widzowie docenili wiosenne propozycje stacji HGTV Home & Garden. Maj to kolejny miesiąc, w którym kanał osiągnął rekord oglądalności. W porównaniu z ubiegłym rokiem, majowe wyniki oglądalności wzrosły aż o 21% w grupie W16-49 (0,93% SHR), zaś w grupie docelowej W16-49 c50+ aż o 42% (1,19% SHR). Wśród najchętniej oglądanych programów HGTV Home & Garden znalazły się między innymi: Nowa Maja w ogrodzie, Dorota inspiruje, czy Wymarzone ogrody.

Nowa Maja w ogrodzie to program pełen porad i inspiracji, nie tylko dla głodnych wiedzy ogrodników, ale i początkujących w tej dziedzinie. Piękne plenery i ciekawe wywiady to propozycja dla tych, którzy być może jeszcze nie znaleźli swojej życiowej pasji. Prowadząca Maja Popielarska nawet zupełnego laika jest w stanie rozkochać w tematyce ogrodowej. To właśnie ona jak nikt inny potrafi opowiadać o roślinach w hipnotyzujący sposób. Program osiąga znakomite wyniki oglądalności, w maju w grupie komercyjnej odnotował blisko 90% wzrost (1,44% SHR), zaś w grupie W16-49 c50+ wyniki były o ponad 108% lepsze (1,64% SHR) w tym samym czasie w 2017 roku (0,77% SHR w TG A16-49 oraz 0,79% SHR w TG W16-49 c50+).

Premiera: niedziela, godz. 09:20

Najnowszy program Doroty Szelągowskiej - Dorota inspiruje, który zadebiutował na antenie pod koniec maja odnotowuje bardzo dobre wyniki! Dotychczas wyemitowane premierowe odcinki w docelowej grupie kobiet z miast uzyskały 3,1% SHR! W programie Dorota pokazuje jak za pomocą sprytnych rozwiązań sprawić, żeby nasze wnętrza wyglądały jak nowe. Zrobić remont, mając do dyspozycji duży budżet, to przecież żadna filozofia! Za sprawą Doroty Szelągowskiej źle zaaranżowane kuchnie, brzydkie łazienki, ponure sypialnie, zagracone salony zmieniają się w funkcjonalne i ładne przestrzenie. W każdym odcinku Dorota przeprowadza metamorfozę jednego pomieszczenia wybranego przez właścicieli mieszkania. Prowadząca udowodni, że wystarczy być kreatywnym, mieć dobry pomysł, i przede wszystkim dużo chęci, aby wnętrza nabrały zupełnie innego charakteru.

Program Dorota Inspiruje jest w 100% realizowany we współpracy z Klientem. Oferuje on szerokie możliwości niestandardowego zaistnienia - sponsoring odcinków, świadczenia online, konkurs oraz lokowanie produktu.

Premiera: niedziela, godz. 22:00

W programie Wymarzone ogrody dwie siostry - Iza i Olga - w kilka dni przeprowadzają metamorfozy miejskich ogródków i tarasów. Izabela Szarmach i Olga Piórkowska, jak nikt inny, znają się na architekturze krajobrazu i doskonale wiedzą, jak stworzyć zaczarowany ogród nawet na niewielkiej powierzchni. Życie w mieście łączy się z licznymi wyrzeczeniami. Dotyczy to szczególnie tych, którzy zaznali życia na blisko przyrody wsi. Idealnym rozwiązaniem dla nich wydaje się mieszkanie bądź dom ze sporym tarasem lub dostępem do działki. Nawet mały kawałek ziemi czy odpowiednio zagospodarowany, większy balkon może pełnić funkcję ogródka warzywnego lub stać się wymarzonym miejscem do wypoczynku. W ciągu kilku dni prowadzące tworzą nowoczesną, ale zarazem przytulną przestrzeń ogrodową. Swój projekt dopasowują do potrzeb bohatera programu. Dotychczas wyemitowane premierowe odcinki w docelowej grupie kobiet z miast uzyskały 2,2% SHR oraz wysoki stopień dopasowania AFF = 159.

Produkcja programu jest otwarta na współpracę m.in. z firmami budowlanymi, ogrodniczymi, meblowymi czy specjalizującymi się w produkcji elementów wystroju wnętrz. Dodatkowo w programie jest możliwość lokowania takich produktów jak narzędzia, poduszki ogrodowe, oświetlenie dekoracyjne, doniczki, rośliny i wiele, wiele innych! Do tej pory z Wymarzonymi ogrodami związali się tacy Klienci jak Husqvarna czy Curver.

Premiera: niedziela, godz. 11:30

Dane: NAM, SHR%, AFF vs A16-49, A16-49, W16-49 c50+, 04-05.2018