FOOD NETWORK – „SZTUKA MIĘSA” TOMASZA JAKUBIAKA JUŻ JESIENIĄ NA ANTENIE!

Bogata oferta kanału Food Network to kompendium przystępnie podanej wiedzy na temat wszystkiego, co wiąże się z kulinariami. Widzowie mogą poznawać prawdy i mity na temat diet, uczyć się racjonalnie odżywiać i dobierać odpowiednie menu do stylu życia. Wszyscy, dla których jedzenie jest przygodą, pasją, zabawą, wyzwaniem, radością i filozofią życia znajdą na antenie coś dla siebie!

W marcu br. stacja Food Network zanotowała rekordowe wyniki oglądalności ze wzrostem rok do roku aż o 125%! Oglądalność w kwietniu i w maju również była na wysokim poziomie! Średni udział kanału wyniósł 0,26% SHR, (W16-49), był to wzrost aż o 86% w stosunku do analogicznego okresu. Wśród kobiet z miast (W16-49 c50+) stacja odnotowała 29% wzrost z udziałem na poziomie 0,21% SHR. Co więcej, tylko w maju Food Network zgromadził przed telewizorami blisko 5 mln widzów! ​W piątek 15 czerwca kanał Food Network odnotował najwyższy dzienny wynik oglądalności w grupie komercyjnej (16-49), osiągając aż 0,54 % SHR.

Nowością jesiennej ramówki stacji będzie program Sztuka Mięsa, w którym Tomasz Jakubiak całkowicie skupi się na tym, co od wieków jest specjalnością naszej kuchni, czyli na mięsie. Zarówno Tomek jak i 98% Polaków przyznaje się do jedzenia mięsa. Dzisiaj mięsne dania to nie tylko „schabowy” i „mielony”, ale także coraz odważniejsze połączenia. Nowy program pokaże widzom, jak w prosty sposób z pysznego polskiego mięsa i wędlin przygotować smaczne dania. W każdym z odcinków prowadzący przygotuje 2 dania, które będą autorskim spojrzeniem na to, co znamy i lubimy, m.in. wołowinę, wieprzowinę, drób, dziczyznę, ryby etc.

Na antenie pojawi się kolejna edycja programu Sexy Kuchnia Magdy Gessler. Nie wszystkim idzie w kuchni jak po maśle. Jednym gotowanie kojarzy się z ciężką pracą, nudnymi zakupami i sprzątaniem bałaganu, inni boją się kulinarnej porażki – wiele razy włożyli całe serce w przygotowanie dania, a goście i tak kręcili nosami nad talerzami. Intrygujące połączenia smaków, niezwykłe kompozycje kolorów i kształtów – Magda Gessler zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze detale. Przecież nie tylko smak potrawy jest ważny. Liczy się także to, jak danie zostanie podane.

W ramówce kanału nie zabraknie również Roberta Makłowicza i jego najnowszego programu Makłowicz w Polsce. Tym razem znany kucharz odkryje przed widzami niezwykły potencjał lokalnych kuchni, odbywając wraz z nim inspirującą podróż po wielu regionach Polski. W każdym odcinku odwiedzi jedno malownicze miejsce. Lekko i z humorem opowie o związanych z nim tradycjach, atrakcjach i ciekawostkach. Pozna pełnych pasji ludzi, którzy związali swoje życie z twórczym gotowaniem w oparciu o stare, dobre przepisy – z wytwarzaniem serów, zbieraniem miodów, uprawą warzyw, owoców i ziół, produkcją przetworów czy serwowaniem lokalnych dań we własnych gospodarstwach lub restauracjach.

Dla fanów wszelkich słodkości mamy bardzo dobrą wiadomość – wracają Dziewczyny z wypiekami, czyli idealna propozycja dla miłośników wyjątkowo pięknych i przepysznych ciast! Prowadzące Agata Stankiewicz i Małgosia Nagat kochają słodkie wyzwania, a w swojej pracowni cukierniczej często spotykają się z nietypowymi zamówieniami.

Dane: NAM, SHR%, W16-49 c50+, W 16-49, 04-05.2017 vs 04-05.2018, COV, A4+, 05.2018