DOMO+ PREZENTUJE TOP FORMATY NA GRUDZIEŃ!

UCIECZKA NA WIEŚ 17

Wystarczy zaledwie kilka lat mieszkania w mieście, aby mieć dosyć wszechogarniającego zgiełku i marzyć o Ucieczce na wieś.

Siedemnasty już sezon serii dokumentalnej „Ucieczka na wieś” pokazuje, że pomimo rozrastających się w szalonym tempie struktur miejskich, w dalszym ciągu prawdziwym pragnieniem ludzi jest zamieszkanie z dala od nieustannych dźwięków klaksonów oraz wyjących karetek. Po raz siedemnasty twórcy programu zapraszają do wyruszenia we wspólną podróż z uczestnikami programu, w celu odnalezienia ich idealnego wiejskiego domku na brytyjskiej wsi.

PREMIERA: PONIEDZIAŁEK, 6 GRUDNIA, GODZ. 18:30

WIELKIE PROJEKTY – DOM ROKU 2018

Który dom spośród pięciu kandydatów otrzyma honorowy tytuł „Domu Roku 2018” przyznany przez Królewski Instytut Architektów Brytyjskich? Kevin McCloud wyrusza w podróż po Wielkiej Brytanii, aby się tego dowiedzieć.

Kevin McCloud, brytyjski autorytet w dziedzinie architektury, wraz z pozostałymi sędziami konkursu odwiedzają zeszłorocznych kandydatów rywalizujących o najbardziej prestiżową nagrodę architektoniczną roku. W czteroodcinkowej serii zobaczymy niesamowite nieruchomości, które wykorzystują materiały budowlane w ciekawy i innowatorski sposób. Pośród oglądanych przez nich domów znajdzie się dom w całości wykonany ze szkła, czy betonu. 

PREMIERA: SOBOTA, 7 GRUDNIA, GODZ. 21:00

MAŁE I ŚNIEŻNOBIAŁE: ALPEJSKA PRZYGODA

Dwóch uzdolnionych mężczyzn, architekt George Clark oraz mistrz rzemiosła Will Hardie, po raz trzeci wybierają się w podróż do krainy śniegu i lodu. Celem ich destynacji są tym razem Alpy, masywne góry na pograniczu Włoch i Szwajcarii.

Przygoda George’a oraz Willa zaczyna się wyprawą na punkt obserwacyjny znajdujący się 4000 metrów nad poziomem morza, z którego to roztacza się niesamowity widok na budzące respekt góry. Stamtąd mężczyźni wyruszają w dalszą eskapadę między górskimi szczytami, do kolejnych punktów ich wycieczki: małego domku narciarskiego przypominającego głaz, domku na drzewie o wyglądzie gigantycznego żołędzia, czy tradycyjnej szwajcarskiej kabiny, wykonanej prawie w całości z betonu. A to jeszcze nie koniec czekających ich atrakcji.

PREMIERA: NIEDZIELA, 15 GRUDNIA,  21:00

MAŁE I WSPANIAŁE 8

Małe przestrzenie wcale nie muszą być ciasne, brzydkie i mało praktyczne. Architekt George Clark po raz ósmy wyrusza w podróż, aby udowodnić, że przestrzenie o niewielkim metrażu mogą być wyjątkowe.

Wystarczy odrobina kreatywności i samozaparcia, aby nietypowe i często podniszczone przestrzenie zamienić w architektoniczne perełki. Tak też jest z miejscami, które odwiedza George Clark. Architekt podróżuje po świecie w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc, których właściciele własnoręcznie wykonali gustowne wykończenia oraz zastosowali pomysłowe rozwiązania. W tym sezonie zobaczymy spełnienie marzeń każdej panny młodej – van wypełniony prosecco, dom-przyczepkę oraz wiele innych.

PREMIERA: PIĄTEK, 20 GRUDNIA, GODZ. 21:00

Domo+ to polski kanał tematyczny przedstawiający polskie oraz zagraniczne produkcje o wnętrzach, projektowaniu przestrzeni w której żyjemy, ogrodnictwie i architekturze. Kanał jest atrakcyjnie dopasowany do kobiet z miast AFF 387 (W30-59 C50K+), AFF 384 (W25-59 C50K+). Ponadto udział w grupie kobiet z miast wzrósł o 28% RDR!

Dane: NAM: AFF vs. A16-49, I-X 2019; SHR% W16-49 C50K+, I-X 2019 vs I-X 2018.