DOKUMENTY TVN STYLE Z PROKOPEM I GESSLER NAGRODZONE NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU!

Tegoroczna edycja World Media Festival okazała się podwójnie szczęśliwa dla TVN Style i Małgorzaty Łupiny, reżyserki, na co dzień pełniącej funkcję zastępcy dyrektora programowego TVN ds. kanałów tematycznych. Jej dwa zeszłoroczne dokumenty - "Klonowanie - sposób na nieśmiertelność" i "Pyszne Peru" zostały docenione przez jury festiwalu.

Pierwszy z wymienionych filmów, z udziałem Marcina Prokopa, otrzymał Złoty Glob (intermedia-globe GOLD Award) w kategorii "Dokument: Badania naukowe" (Documentaries: Research and science). "Klonowanie - sposób na nieśmiertelność" pokazuje Koreę jako kraj, który zaskakuje na każdym kroku. Panuje w nim nie tylko obsesja doskonałości, ale także moda na klonowanie. Podczas pobytu w Korei Marcin Prokop postanawia odkryć tajemnicę nieśmiertelności - to właśnie w Seulu znajduje się słynna klinika Sooam, która od prawie dziesięciu lat specjalizuje się w klonowaniu.

Srebrnym Globem (intermedia-globe SILVER Award) w kategorii "Filmy Podróżnicze" (Travel) nagrodzono natomiast "Pyszne Peru". Dokument ten opowiada o wyprawie kreatorki smaku, wielbicielki Ameryki Południowej i słynnej restauratorki – Magdy Gessler - w kulinarną podróż po Peru. Bohaterka kosztuje egzotycznych przysmaków, takich jak pieczona świnka morska, łowi ośmiornicę, spotyka się z lokalnym szamanem oraz odwiedza największy na świecie bank kartoflanych zarodków.

Nagrodzone produkcje zostały wybrane z długiej listy nadesłanych zgłoszeń, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Po wydarzeniu organizatorzy opublikują pełną listę zwycięzców na swojej stronie internetowej www.worldmediafestival.org. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 10 maja w Hamburgu.