CZAS OSTATECZNYCH ROZSTRZYGNIĘĆ W MONSTER ENERGY NASCAR CUP SERIES, DO ZOBACZENIA TYLKO NA ANTENIE MOTOWIZJI!

10 wyścigów – dokładnie tyle  pozostało nam nim dowiemy się, kto zostanie mistrzem pucharowej serii NASCAR. W walce o mistrzostwo liczy się już tylko  szesnastu kierowców. Wśród nich „wielka trójka” tego sezonu – Kevin Harvick, Kyle Busch i ubiegłoroczny triumfator cyklu MENCS Martin Truex Jr. Ten najważniejszy i najbardziej emocjonujący etap wyścigów oglądać można będzie na żywo w każdą niedzielę, aż do 18 listopada, tylko na antenie Motowizji!

Kevin Harvick, Kyle Busch i Martin Truex Jr. łącznie wygrali ponad połowę wyścigów sezonu zasadniczego. Jest to sytuacja niespotykana od lat siedemdziesiątych! Jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Playoffy rządzą się swoimi prawami. Dobra forma potrzebna jest przez cały okres ich trwania. Jeden pechowy wyścig może spowodować  straty, które skutecznie pozbawią kierowcę szans na tytuł mistrzowski.

Harvick, Ky. Busch i Truex Jr to reprezentanci „starej gwardii NASCAR”. Warto jednak pamiętać o młodszych kierowcach żądnych sukcesu. Austin Dillon rozpoczął sezon od wygranej w Daytona 500,  jednym z  najważniejszych wyścigów roku. Swoje pierwsze zwycięstwa  w pucharowej serii NASCAR mają już na swoim koncie także Erik Jones i Chase Elliott. Pozostali kierowcy także będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, co jest gwarancją wielu emocji na torach.

Faza Playoff składa się z czterech rund. Pierwsze trzy rundy liczą po trzy wyścigi. Po każdej z nich czterech kierowców eliminowanych jest z dalszej walki o tytuł mistrzowski. Ostatnią rundą jest wielki finał na torze Homestead-Miami Speedway, gdzie rywalizować będzie już tylko czwórka najlepszych kierowców. Ten z nich, który ukończy finałowy wyścig Ford EcoBoost 400 na najwyższej pozycji, zostanie mistrzem serii.

Wyścigi odbywać  będą się na wszelkiego rodzaju obiektach. Od short tracków  jak Richmond Raceway przez półtoramilowe obiekty w stylu Las Vegas Motor Speedway, na superspeedwayu w Talladedze kończąc. Dodatkowo w fazie playoff zadebiutuje tor drogowy – Charlotte Motor Speedway Road Course. Ci, którzy czują się dobrze na Watkins Glen czy w Sonomie będą tam mieli łatwiej, ale wyjątkowa natura „rovalu” może sprawić, że o wygranej zadecyduje spora dawka szczęścia, bo Roval to połączenie toru drogowego z owalem.

Sezon zasadniczy był niesamowity. Harvick, Busch i Truex zdominowali rywalizację, co dodatkowo zaostrzyło apetyt innych kierowców, którzy za punkt honoru wzięli sobie pokonanie wielkiej trójki. Jeżeli to wszystko połączymy z dawką emocji, jaką zazwyczaj zapewnia nam faza playoff, to możemy spodziewać się jednej z najciekawszych końcówek sezonów od lat. – mówi Szymon Tworz, komentator NASCAR na antenie Motowizji.

Wszystkie wyścigi fazy playoff będzie można obejrzeć na żywo w Motowizji, w każdą niedzielę, aż do 18 listopada, kiedy to pokażemy finał sezonu.