AXN – NOWY POLSKI SERIAL KRYMINALNY: „ZNAKI”

AXN rozpoczął zdjęcia do nowego serialu Znaki. Na ekranie zobaczymy m.in. Andrzeja Konopkę (Róża, Ziarno prawdy, Powidoki, Pakt), Helenę Sujecką (Chce się żyć, Być jak Kazimierz Deyna, Yuma), Małgorzatę Hajewską-Krzysztofik (33 sceny z życia, Body/Ciało, Atak paniki) oraz Helenę Englert (Układ zamknięty, Barwy szczęścia). Za realizację odpowiada ATM Grupa. Premiera powstającej w Górach Sowich 8-odcinkowej produkcji przewidziana jest na jesień 2018 roku w AXN.

W malowniczych plenerach Gór Sowich ginie studentka. Tajemniczą i okrutną egzekucją żyją media w całej Polsce. Śledztwo podąża w wielu kierunkach, jednak sprawa nie zostaje rozwiązana. Po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Serial to połączenie gatunków, kryminału z elementami mystery i thrillera obyczajowego.

Za reżyserię serialu odpowiadają Jakub Miszczak (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Licencja na wychowanie) i Marcin Ziębiński (Kiedy rozum śpi, Dublerzy). Scenarzystami „Znaków” są Błażej Przygodzki (Sprawiedliwi - Wydział kryminalny, Policjantki i Policjanci, Licencja na wychowanie), Paulina Murawska (Ultraviolet, Komisarz Alex, Być jak Kazimierz Deyna), Wojciech Miłoszewski (Wataha, Prokurator). Premiera serialu zaplanowana jest na jesień 2018 roku.

AXN to wielokrotnie nagradzane, najchętniej oglądane seriale, wyselekcjonowane filmy akcji i komedie oraz programy typu reality show. Dzięki jakościowej ofercie kanał odnotowuje świetne wyniki oglądalności. W maju udziały stacji wyniosły aż 0,7% SHR, a jej zasięg przekroczył 6,1 mln! Co więcej, atrakcyjna ramówka cieszy się ogromnym dopasowaniem do oczekiwań widzów o czym świadczy wysoki wskaźnik AFF=153.

Dane: NAM, 01.05.-27.05.2018, SHR% W 16-49C50+, AFF W 16-49C50+ vs A 16-49, COV 05.2018, A4+