Anita Werner i Agnieszka Cegielska laureatkami Telekamery!

Telekamery to coroczny plebiscyt branży telewizyjnej i filmowej i jedna z najbardziej prestiżowych nagród. Wyróżnienie jest wyrazem sympatii dla twórców, artystów, dziennikarzy i prezenterów. Tegoroczna gala była nadzwyczaj szczególna ze względu na 25-lecie ceremonii. Z tej okazji laureaci zostali uhonorowani za osiągniecia z ostatniego ćwierćwiecza.   

Nagrody przyznano w 12 kategoriach. Dwie z nich powędrowały do dziennikarek TVN24. Anita Werner otrzymała Telekamerę w kategorii Prezenter informacji 25-lecia, a Agnieszka Cegielska w kategorii Prezenter pogody 25-lecia.

Anita Werner jest związana z TVN24 od 2001 roku, czyli od początku istnienia stacji. W 2004 roku dołączyła również do „Faktów” emitowanych w stacji TVN. Zanim podjęła się pracy reporterki ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim.

Moja pierwsza myśl, jak patrzę na kategorie, jest taka, że trochę lat popracowałam jako dziennikarka i to doprowadziło do tego, że zdobyłam zaufanie widzów. A to jest skarb. I za ten skarb bardzo dziękuję - powiedziała Anita Werner, odbierając nagrodę.

Agnieszka Cegielska jest prezenterką pogody w TVN od 2004 roku. Propaguje zdrowy tryb życia i odżywiania, który szerzej zaprezentowała w swoich książkach. W 2019 roku zdobyła nagrodę za promowanie ekologicznego stylu życia. Doceniła ją jedna z inicjatyw Organizacji Narodów Zjednoczonych, a Telekamerą została uhonorowana już po raz piąty.

TVN24 to niekwestionowany lider wśród kanałów informacyjnych w Polsce. Rekordowe wyniki oglądalności to zasługa rzetelnej i szybkiej informacji przekazywanej w wysokiej jakości programach publicystycznych, przez najlepszych dziennikarzy uhonorowanych wieloma międzynarodowymi nagrodami. Na antenie widzowie mają możliwość śledzić najważniejsze wydarzenia społeczne. To również miejsce, w którym poruszane są istotne dla opinii społecznej tematy związane ze zmianami klimatycznymi, czy programy relacjonujące wydarzenia sportowe. Stacja jest szczególnie atrakcyjna dla widzów z miast (6,1% SHR, A16-49 50K+). Odnotowuje również wysokie udziały w grupie komercyjnej 4,1% SHR, A16-49.

DANE: NAM, 01-05.2022; SHR%; A16-49; A16-49 c50+, Dayparts, dane z OOH