ALE KINO+ W CZERWCU ZAPRASZA NA PORUSZAJĄCE HISTORIE!

Już w czerwcu, Ale kino+ zaprezentuje poruszające historie:  film „Angelo” oraz miniserial kryminalny „Cena milczenia”.

ANGELO

Syn Afryki jako dziecko XVIII-wiecznych salonów Europy. Losy człowieka, który stał się królikiem doświadczalnym w edukacyjnym eksperymencie ludzi oświeconych.

Wiek XVIII. Małoletni Afrykanin trafia w ręce wiedeńskiej arystokracji. Zostaje ochrzczony jako Angelo. Zaczyna się intensywna edukacja chłopca. Z syna Czarnego Lądu ma zmienić się w dziecko oświeconej Europy. Reżyser Markus Schleinzer powraca do losów Angela Somalina; niewolnika, który stał się atrakcją salonów. Pokazuje dawny eksperyment edukacyjny, lecz głównie mówi o współczesnych „obcych”.

PREMIERA: czwartek, 18 czerwca, godz. 20:10.

CENA MILCZENIA

Jaki jest koszt milczenia w sprawie molestowania dziecka? To pytanie zadać muszą sobie wszyscy, a przede wszystkim rodzice skrzywdzonego chłopca.

Isaac odnosi sukces w Hollywood. Rodzice są dumni ze swojego 13-latka. Wkrótce okazuje się, że chłopiec był molestowany na planie filmowym. Sprawa nie może trafić do mediów. W ramach ugody rodzina przyjmuje 3 miliony funtów, lecz jaka będzie faktyczna cena za milczenie? „Dark Money” to produkcja twórców „Kto zabił Kiri?”; dramatyczna historia o dziecięcych krzywdach, moralności i show biznesie.

PREMIERA:  w każdą środę od 24 czerwca, godz. 20:10

Ale kino+ to kanał dostarczający specjalnie wyselekcjonowane filmy oraz seriale z całego świata. Przedstawiane klasyki amerykańskiego i europejskiego kina, które porywają pasjonująco fabułą oraz znakomitą grą aktorską szczególnie trafiają do miejskiej widowni AFF 179 (A16-49 C50K+) oraz kobiet z miast AFF 304 (W16-49 C50K+). W maju udział w grupie W16-49 C50K+ wyniósł 0,35% SHR co stanowi wzrost o 21% w porównaniu do zeszłego roku w tym samym okresie.

Dane: NAM, AFF vs A16-49 III-V 2020, SHR% W16-49 C50K+ V 2020 vs V 2019, 06:00:00-25:59:59.