ALE KINO+ PREZENTUJE SIERPNIOWE HITY

Ale kino+ to kanał dostarczający specjalnie wyselekcjonowane filmy oraz seriale z całego świata. W sierpniu stawia na europejskie i różnorodne kino, które porwie widzów pasjonującą fabułą. Na antenie m.in. serial kryminalny „Obsesja”, węgierski dramat „Pewnego dnia” oraz francuska komedia „Deerskin”.

OBSESJA

Dochodzenie jak z sennego koszmaru zmusza dwóch gliniarzy z Oslo do podróży do kresu nocy i zajrzenia w oczy przerażającej prawdzie.

Oslo. Max Sørensen, funkcjonariusz w żałobie po śmierci dziecka, pracuje w tandemie z Sanderem Holmem, obcesowym wygą stołecznej policji. Muszą odkryć, jaka tajemnica kryje się za śmiercią czwórki młodych imigrantów. Gęsta atmosfera z pogranicza snu i jawy, ponura zbrodnia, społeczne problemy w produkcji według pomysłu Megan Gallagher, współtwórczyni serialu „Borderliner”.
EMISJA: W KAŻDĄ ŚRODĘ, GODZ. 20:10

PEWNEGO DNIA

Dwadzieścia cztery godziny z życia Anny – zapracowanej matki oraz niedocenianej żony; realistyczne w każdym detalu i wciągające, choć prozaiczne.

Anna ma 40 lat, trójkę dzieci, multum spraw domowych oraz pracę zawodową. Ma też i męża, którym wydaje się zainteresowana jej przyjaciółka. Przed Anną kolejna żmudna doba, pełna, wypełnianych w pośpiechu, obowiązków. Pointa dnia okaże się jednak zaskakująca. Oto wyróżniony w Cannes, hiperrealistyczny obrazek prezentujący życie współczesnej budapesztanki.
PREMIERA: 13 SIERPNIA, GODZ. 20:10

DEERSKIN

Kurtka z daniela jako przedmiot pożądania. W takiej kurtce jesteś kimś. Nowa produkcja Quentina Dupieux, specjalisty od dekonstruowania filmowej narracji.

Georges, przeciętny i pospolity, ma jedną rzecz, która sprawia, że czuje się wyjątkowo – kurtkę z daniela. Obnosi się w niej i każe, by go podziwiano. To jego fetysz. Gdy ma ją na sobie, czuje się wolny tak, jakby nie istniały żadne granice ni kordony. Najnowszy film Quentina Dupieux, dekonstruktora filmowej narracji; absurdalna komedia o tym, jak dziwnie szata zdobi człowieka.
PREMIERA: 27 SIERPNIA, GODZ. 20:10