10 URODZINY PORTALU INFORMACYJNEGO TVN24.PL

10 lat temu - 19 marca 2007 roku pod hasłem "Więcej niż telewizja, więcej niż internet" pojawiliśmy się jako pierwszy polski portal informacyjny. Nasz adres www.tvn24.pl z dnia na dzień cieszył się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu szybko staliśmy się najważniejszym źródłem wiadomości w sieci. Także my jak jako pierwsi zaczęliśmy pokazywać  świat w innowacyjny sposób. Nikt wcześniej nie zdecydował się bowiem w tak dużej mierze połączyć wyczerpujących informacji z wideo.

Serwisy specjalne TVN24. Choć sednem pracy w serwisie informacyjnym jest informowanie o wszystkim co tu i teraz, to naszą specjalnością stało się również relacjonowanie największych planowanych wydarzeń cyklicznych, od wyborów po gale rozdania Oscarów.W 2015 roku najbardziej intensywnie spośród wszystkich mediów relacjonowaliśmy przebieg wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce. Nasz hashtag #CzasDecyzji towarzyszy w dyskusjach o polityce w mediach społecznościowych.W 2012 i 2016 na żywo śledziliśmy wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Każdego dnia pracuje zespół dziennikarzy, który w setkach artykułów dziennie opisuje i pokazuje to, co ważne, ciekawe, wzruszające bądź śmieszne.

Rodzina portalu TVN24. Dzisiaj portal TVN24 to wielka rodzina siostrzanych redakcji i serwisów. Tworzą ją tytuły takie jak TVN24BiS, Fakty TVN, TVN Meteo, TVN Warszawa, TVN24 Sport, Kontakt 24. W ciągu 10 lat adres portalu stał się źródłem informacji, który codziennie odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników. W ciągu miesiąca klika się  w nasze strony niemal 200 mln razy i 40 mln razy odtwarza wideo. By zapewnić  jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych informacji od 2013 roku działa aplikacja mobilna TVN24, a w niej informacje z Polski, świata, biznesu, sportu oraz kultury i stylu. Dzięki aplikacji szybko można podzielić się ciekawą treścią z innymi, poprzez udostępnienie materiału w mediach społecznościowych. Nasza mobilna aplikacja to także możliwość oglądania ulubionych programów, tj. "Fakty po Faktach", "Polska i Świat" czy "Kropka nad i". Aplikacja dostępna jest na platformach iOS, Android i Windows Phone.Jesteśmy też  w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Twiterze, Instagramie, Google + i Snapchacie codziennie pokazujemy świat, przeżywamy niezwykłe emocje sportowe i zaglądamy za kulisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Nasz profil na Facebooku jest najpopularniejszym spośród mediów informacyjnych, a nasze konto jest największym na całym polskim Twitterze.

Najlepsze dziennikarstwo w sieci. Co tydzień na portalu TVN24.pl prezentujemy nową odsłonę Magazynu TVN24. Każde wydanie to przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia z ich wnikliwą analizą. To również autorskie teksty naszych redaktorów i reportaże pokazujące wszystkie oblicza otaczającego świata.

W ciągu 10 lat portal TVN24 był wielokrotnie wyróżniany. W listopadzie 2007 roku, czyli już kilka miesięcy po tym jak zaczęliśmy działać, został laureatem studenckiej nagrody dziennikarskiej MediaTory w kategorii PromoTOR. Miesiąc później jako jedyne medium z internetu otrzymał nominację do nagrody Grand Press w kategorii "News" za cykl materiałów o finansowaniu fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego autorstwa Aleksandry Majdy. W 2008 roku wraz z telewizją TVN24 otrzymał nagrodę Mediatora w kategorii PromoTOR za uruchomienie platformy Kontakt 24. W 2015 roku dziennikarze śledczy TVN24.pl Robert Zieliński oraz Maciej Duda zostali nominowani do nagrody Grand Press w kategorii "News". Również w 2015 roku Robert Zieliński i Maciej Duda byli nominowani do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego.       

Ostatnie wybory w Stanach stały się też pretekstem do stworzenia przez nas aplikacji Ameryka Wybiera, dzięki której można było m.in. zwiedzić Gabinet Owalny, a także a bieżąco śledzić wyniki wyborów. Aplikacja w 2016 roku TVN24 została nominowana do nagrody Grand Press Digital.